Jaké brýle Author na kolo vybrat?

14.7.2022

JAKÉ BRÝLE AUTHOR VYBRAT NA KOLO

Nezáleží na tom, zda jezdíte na kole rekreačně nebo závodíte, brýle by Vám nikdy neměly chybět. Chrání oči před škodlivým zářením, prachem, drobnými předměty odletujícími od kola a rovněž také před dotěrným hmyzem.

Jak tedy postupovat při výběru brýlí?

 

VÝBĚR VHODNÉHO TVARU ČOČEK A OBRUB

Nejdříve byste si měli vybrat vhodný tvar čoček a obruby, brýle musí dokonale sedět na obličeji a nesmí nikde tlačit. Doporučujeme brýle vyzkoušet společně s přilbou, přilba se nesmí opírat o obrubu.

Nastavitelné sedlo nosníku s protiskluzovou úpravou a koncovky stranic potažené protiskluzovou měkčenou pryží zaručují perfektní usazení brýlí na obličeji.

                                  

Na obrubách AUTHOR brýlí je použit PC termoplast nebo velmi flexibilní a lehký Trilamid TR90. Oba tyto materiály zaručují vysoký komfort nošení.

Čočky brýlí AUTHOR jsou vyrobeny z netříštivého polykarbonátu.

Sluneční brýle AUTHOR 100% chrání zrak před UV zářením, vyhovují evropským směrnicím (EU)2016/425 a jsou v souladu s normou EN ISO 12312-1:2013/A1:2015.

Součástí brýlí AUTHOR je obal z mikrovlákna, který lze použít k čištění brýlí.

 

VÝBĚR VHODNÉHO ZATMAVENÍ ČOČEK

Jak jsme psali v úvodu, brýle by měly být nedílnou součástí při každé jízdě na kole, stejně jako přilba. Jelikož na kole jezdíme za různých světelných podmínek, a nejen za jasného slunečního záření, jak tedy vyřešit jízdu večer a jízdu v poledním slunci.

Výměnné čočky – rámečky s výměnnými skly nám umožní zvolit vhodné čočky pro různé světelné podmínky. V sadě je tmavé sklo s povrchovou úpravou revo – slunečním filtrem kategorie 3, čiré – sluneční filtr 0 a žluté – sluneční filtr 0.

 Bryle Vision

AUTHOR Vision LX 


Čočky kategorie 2 s polarizačním filtrem
 propouštějí pouze pozitivní vertikální vlnění, vidění přes ně je pohodlné, kontrastní a bez nepříjemného oslnění. V kombinaci se slunečním filtrem kategorie 2 (propustnost je cca 30 %) a šedým zbarvením polarizovaných čoček zajišťují očím bezpečnou ochranu proti slunečnímu záření, vysokou úroveň ostrosti vidění, citelnou úlevu od únavy očí a vynikající vnímání barev. Komfort a výhody, které nám polarizační sluneční brýle přinášejí, oceníte v každodenním životě, při sportu i relaxaci.

Bryle Vision Polarized

AUTHOR Vision Polarized 30 


Fotochromatické
 (samozabarvovací) čočky VarioPlus dokáží reagovat na okolní prostředí a upravují intenzitu svého zabarvení podle toho, kolik světla na ně zrovna dopadá. Ztmavení nebo zesvětlení proběhne během pár desítek vteřin. Rozsah zabarvení slunečního filtru je 0–2 (čiré až tmavé zabarvení) – díky tomuto rozsahu Vás brýle plně ochrání za jakýchkoliv světelných podmínek, aniž by se jakkoliv snížila úroveň vidění.

Bryle Photochromatic                            Bryle Vision LX

AUTHOR Shadow Photochromic                                       AUTHOR Vision LX Photochromic


Pohybujete-li se převážně na prudkém slunci a je pro Vás podstatná ochrana očí proti UV záření, padne volba ideálně na čočky kategorie číslo 3. Ty dokáží poskytnout dostatek ochrany a propustí pouze 8–18 % slunečního světla. Nevýhodu však tyto čočky mají při pohybu v proměnlivých světelných podmínkách, například v tmavém lese budete nuceni brýle sundávat z očí i v nejslunečnějším letním dni.

Bryle Rook       Bryle Combe       Bryle Shadow

AUTHOR Rook                                                               AUTHOR Combe                                                       AUTHOR Shadow 

 

Zdroj: author.eu

Můžeme vám pomoci něco najít?