AUTHOR BIKE CENTRUM SEDLÁČEK Vám představuje jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství značky Author. Dále nabízíme veškerý sortiment značek Cateye, RST, Panaracer, atd. Tento sortiment naleznete nejen v našem e-shopu, ale také v naší kamenné prodejně v Příbrami, kde se Vás ujme vyškolený personál a se vším Vám ochotně poradí.

Facebook Author Sedláček
+
?

Zákaznický klub

Horská kola Author (MTB) jsou určena pro jízdu v rozmanitém terénu od lehkého až po náročný. Výběr modelu se odvíjí od několika faktorů: nejčastěji využívaný terén, jeho náročnost, doba strávená na kole a jeho časté využívání. To pak ovlivňuje technické vybavení kola. Např. pro jízdu v lehkém terénu lze vybrat model v základní technické výbavě a naopak pro náročný terén je lepší vybrat technicky lépe vybavený model horského kola Author, tomu odpovídá i cena. Horské kolo je možno použít i na silnici, ale pro svou konstrukci a typ používaných pneumatik není jízda na tomto povrchu tak efektivní jako u krosového kola.

Krosová kola Author jsou určená jak do terénu, tak i pro silnice a cesty. Toto kolo vybírá cyklista, který bude kolo zhruba z 80% používat na polních, lesních cestách a zpevněných komunikacích. Krátkodobě lze krosové kolo využívat v nenáročném terénu i mimo cesty. Konstrukce rámu je přizpůsobena pohodlnějšímu-napřímenějšímu posedu jezdce oproti kolu horskému. Tento typ kola je v poslední době velmi populární a je přímo předurčen pro cykloturistiku.

Silniční kola Author jsou určena pro sportovní jízdu na silnicích a uzavřených okruzích. V žádném případě nedoporučujeme silniční kola využívat v jakémkoliv terénu.

Gravel kola Author konstrukčně vycházející ze silničních kol. Jsou však osazeny širšími plášti s jemným vzorkem. Délka rámu je někde mezi silničním a horským kolem, takže na nich má jezdec vzpřímenější a pohodlnější posed, ale zároveň ještě dostatečně aerodynamický. Řidítka jsou do oblouku, podobně jako u silničních kol. Gravel jezdí skvěle po polních i lesních cestách, ale i po silnicích a ve městě.

Městská kola Author jsou určena hlavně pro silnice a zpevněné cesty. Je vyloženě nevhodné tento typ kola využívat v jakémkoliv terénu. City bikes Author jsou vhodné díky svému vybavení (blatníky, svítilny, nosič, atd.) jako dopravní prostředek.

Dětská kola Author se vyznačují vysokou kvalitou. Dětem dlouho vydrží a rychle se na nich naučí. Vybírat můžete z několika velikostí: nejmenší dětská kola 12“ vhodná pro děti od 2 do 4let, dětská kola 16“ pro děti od 4 do 6let, dětská kola 20“  od 6 do 9let a největší dětská kola 24“, které se vybavením příliš neliší od jízdních kol pro dospělé. Dětská kola nabízíme odborně sestavená a seřízená. 

Freestyle MTB kola Author jsou určená pro využití buď na uzavřených okruzích a nebo zpevněných uzavřených prostorách určených pro tento druh kola. V žádném případě není vhodné využívat tato kola k jízdě na delší vzdálenosti.

Celoodpružená kola Author (Fullies, Full Suspension) jsou podkategorií horských kol. Jejich zaměření je stejné jako u MTB, nabízejí však jezdci mnohem více pohodlí a především kontaktu s terénem. Tento typ kol je na první pohled zaměnitelný s horským kolem s odpruženou přední vidlicí a odpruženou zadní stavbou. Avšak svou konstrukcí dosahují vidlice sjezdového kola daleko vyšších zdvihů, a tak je toto kolo určeno převážně pro jízdu z kopce dolů ve velmi náročném terénu.

Posunout nahoru Posunout nahoru