AUTHOR BIKE CENTRUM SEDLÁČEK Vám představuje jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství značky Author. Dále nabízíme veškerý sortiment značek Cateye, RST, Panaracer, atd. Tento sortiment naleznete nejen v našem e-shopu, ale také v naší kamenné prodejně v Příbrami, kde se Vás ujme vyškolený personál a se vším Vám ochotně poradí.

Facebook Author Sedláček
+
?

Zákaznický klub

Servis

Vaše jízdní kolo musí být neustále v perfektním stavu, a to i přesto, že nemáte chuť, čas nebo třeba potřebné vybavení k údržbě kola. Od toho jsou tu naši profesionální mechanici, kteří procházejí pravidelným školením a jsou vždy připraveni se o Vaše jízdní kolo patřičně postarat. Kromě běžného servisu jízdních kol všech značek poskytujeme našim zákazníkům nadstandardní bonus - ověřenou a oblíbenou ROČNÍ PROHLÍDKU - více informací níže. 

Objednejte si servis jízdního kola na den a hodinu, které Vám nejvíce vyhovují - ONLINE OBJEDNÁNÍ SERVISU.

ZÁKLADNÍ SERVIS (KONTROLA) - cena 499,- Kč

SEŘÍZENÍ BRZD
SEŘÍZENÍ ŘAZENÍ
KONTROLA A DOTAŽENÍ  KLIK, PEDÁLŮ, HLAVOVÉHO SLOŽENÍ
KONTROLA STAVU PLÁŠŤŮ A DOFOUKNUTÍ KOL
KONTROLA PROTAŽENÍ A MAZÁNÍ ŘETĚZU
Nezahrnuje výměnu špalíků a destiček brzd, lanek a bowdenů brzd a řazení, výměnu obutí, centrování kol, seřizování a výměnu ložišek, mytí a čištění.
Materiál není v ceně.


 
VELKÝ SERVIS - cena 899,- Kč

KONTROLA STŘEDU
KONTROLA A SEŘÍZENÍ NÁBOJŮ KOL (NEZAHRNUJE ROZEBRÁNÍ OŘECHU)
KONTROLA A LEHKÉ DOCENTROVÁNÍ KOL
KONTROLA STAVU PLÁŠŤŮ A DOFOUKNUTÍ KOL
SERVIS ZAHRNUJE VÝMĚNU DÍLŮ (špalíky a destičky brzd, lanka a bowdeny měničů a brzd, obutí, výměnu řetězu, kazety, převodníků).
Materiál není v ceně.

 

O SERVISU OBECNĚ ...

Seřízení nového kola – předprodejní servis
Jízdní kola zakoupená v naší speciálce SEDLÁČEK AUTHOR BIKE CENTRU jsou vždy špičkově seřízená a připravená k okamžité jízdě. Naši zákazníci se mohou od prvního šlápnutí do pedálů plně spolehnout na technickou připravenost svého nového kola, neboť šasi mechanici kontrolují vždy před tím, než jízdní kolo opustí naši prodejnu, jeho technický stav, kompletně kolo seřídí, a nastaví.

Záruční servis
Záruční (garanční) servis je ten nejdůležitější. Přestože se snažíme kolo co nejlépe seřídit v rámci předprodejního servisu, není možné kolo seřídit jednou provždy. U nového kola dochází po prvních ujetých kilometrech ke vzájemnému usazování komponentů. Jde zejména o vzájemná spojení dílů (např. spoj klika-osa středového složení), ložiska, deformace bovdenu a lanek, výplety kol, tvorbu brzdné plochy atd. Proto je nezbytně nutné domluvit si včas, po ujetí prvních kilometrů, záruční (garanční) servis. Při tomto servisu seřídíme vše, co je potřeba, docentrujeme kola, seřídíme brzdy, řadící systém, zkontrolujeme funkci vidlice a zadního tlumiče atd. Záruční (garanční) servis si tedy objednejte po prvních ujetých cca 100 km nebo 1 měsíci – co nastane dříve. U kol Crussis po 100 – 150 km nebo 3 měsících. Pokud se projeví jakákoliv závada, vůle u dílů.. doporučujeme domluvit si garanční servis ihned. Nezapomínejte na pravidelný, jednoroční servis kola. Využijte výhodné ceny v mimosezónním období.

Běžný (pravidelný) servis
Díky běžnému servisu udržíte Vaše kolo v perfektním stavu. Kromě čištění, seřízení a mazání jednotlivých komponentů jde o včasnou výměnu opotřebených dílů jako jsou řetěz, kazeta, převodníky, bovdeny, lanka, brzdové špalky/destičky, pneumatiky, oleje ve vidlici/tlumiči apod. Servis vždy začínáme bezplatným prohlédnutím a návrhem prací, které budou zapotřebí. Náš mechanik s Vámi zkonzultuje problém a vysvětlí vše potřebné, vždy však respektujeme Vaše rozhodnutí a Váš finanční rozpočet.

Servis pro každého
Nejste spokojeni se svým současným mechanikem? Rádi Vám seřídíme a nastavíme Vaše jízdní kolo, i když jste si ho u nás nekoupili. Samozřejmostí je také montáž jakéhokoliv příslušenství. V případě zájmu nás prosím kontaktujte a dohodněte si nejbližší volný termín. 
Servis na možné objednat na určitý termín a hodinu v rámci otevírací doby, mimořádně mimo otevírací dobu (po telefonické domluvě).


Roční prohlídka je jeden z velkých bonusů poskytovaných speciálkou SEDLÁČEK AUTHOR BIKE CENTRUM. Je to dlouhodobě vyzkoušený a prověřený projekt přinášející velmi kladné reakce od našich zákazníků.

Tyto prohlídky provádíme od 1. října do 28. února (pokud uplynulo od Vašeho nákupu 6 - 18 měsíců).

„Roční prohlídka“ představuje kompletní servis a seřízení Vašeho jízdního kola zhruba po ročním až dvouletém provozu. Tedy v době, kdy je celé kolo stále pod plnou zárukou, ale rovněž již v plném zatížení a mnohdy potřebuje kontrolu, promazání, seřízení, či výměnu opotřebených dílů. 

Aby Vám kolo správně fungovalo, jsou zapotřebí servisní úkony, které roční servisní prohlídka obsahuje:

 • seřízení hlavového složení (vymezení vůle mezi vidlicí a rámem)
 • docentrování kol, případně dotažení celého výpletu (kontrola volných drátů na předním a zadním kole)
 • seřízení kónusů (seřízení vůle, eventuelně utažení nábojů kol)
 • promazání lanek a bovdenů brzdy + kompletní seřízení brzd
 • seřízení kroku, nastavení, rovnání kotoučů (pouze pro kotoučové brzdy)
 • promazání lanek a bovdenů + seřízení řazení (přehazovačky a přesmykače)
 • kontrola a případné rovnání patky přehazovačky (závěs mezi rámem a přehazovačkou)
 • promazání řetězu
 • kontrola a dotažení středové osy a klik (vymezení vůle)
 • promazání středové osy
 • dotažení pedálů (kontrola a vymezení vůle)
 • kontrola a promazání kluzáků vidlice (promazání speciálním silikonovým sprejem)
 • kontrola pneumatik a tlaku (dofouknutí kol na správný tlak)

Na kola u nás zakoupená dostanete zvýhodněnou cenu 600,- Kč.  Servisní prohlídka kol u nás nezakoupených vychází běžně na 1 000,- Kč, dle stráveného času.

Pokud mechanik zjistí další závady, které je nezbytné odstranit, aby kolo bylo bezpečné a funkční, bude s Vámi tyto opravy telefonicky konzultovat a navrhne Vám možné varianty.

Roční servisní prohlídka nezahrnuje:

 • čištění a promazání hlavového složení
 • rozebrání nábojů kol a výměna ložisek
 • výměnu lanek, bowdenů, koncovek, destiček, špalků
 • montáž a demontáž řetězu, kazety, pedálů
 • promazání pedálů
 • odvzdušnění hydraulických brzd, výměna brzdové kapaliny
 • repase vidlice (tlumiče), výměna oleje a těsnění, čištění

 CO VŠECHNO ROČNÍ PROHLÍDKOU ZÍSKÁTE?

+ zvýhodněnou cenu na servis

+ kvalitní přípravu kola na další období včetně celkové kontroly

 
Kdy a kde se na roční prohlídku objednat? Každoročně od 1. října do 28. února osobně, telefonicky, e-mailem.


DO SERVISU PŘIJÍMÁME JEN ČISTÁ KOLA!

 

 

 

Posunout nahoru Posunout nahoru