AUTHOR BIKE CENTRUM SEDLÁČEK Vám představuje jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství značky Author. Dále nabízíme veškerý sortiment značek Cateye, RST, Panaracer, atd. Tento sortiment naleznete nejen v našem e-shopu, ale také v naší kamenné prodejně v Příbrami, kde se Vás ujme vyškolený personál a se vším Vám ochotně poradí.

Facebook Author Sedláček
+
?

Zákaznický klub

26" vs. 27,5" vs. 29"


Horské kolo Author 27,5“ je dle našeho názoru vhodné jak pro cyklisty se závodními ambicemi, tak pro hobby cyklisty hledající výhody nové technologie. Závodníci ocení, že je kolo velice snadno ovladatelné a zároveň klidné v težším terénu. Hobby cyklistům přinese radost z pocitu vyššího pohodlí.
V modelovém roce 2014 je v nabídce několik modelů se zcela novým 27,5" standardem kol, který má nezpochybnitelné výhody: Hladkost chodu, trakce, komfort a v neposlední řadě i bezpečnost. 27,5" kola se blíží charakteristikám větší 29" verzi, ale bez přílišné ztráty hbitosti. 

Horská kola Author 29"
Devětadvacetipalcová kola jsou v průměru o šest centimetrů větší než standartní šestadvacítky a díky tomu mají lepší setrvačnost, snižují úhel nájezdu na překážku a pláště díky nim mají větší plochu kontaktu s terénem. Jinými slovy se na 29“ kolech snáze udržuje rychlost, lépe se převalují přes nerovnosti jako jsou třeba kořeny a pláště díky tomu mají lepší schopnost trakce. S velkými ráfky se chtě nechtě mění i geometrie rámu – u 29-palcových kol je níže položeno těžiště, což s sebou přináší lepší stabilitu. 
Na druhou stranu mohou být velká kola v určitých momentech těžkopádná – především v místech, kde je potřeba jet pomalu a technicky nemusí být 29“ bike výhodou. V těžším terénu můžete mít na takovém kole pocit neohrabanosti. „Devětadvacítka“ dobře udržuje rychlost, ale neustálé brzdění a rozjíždění nejsou ničím, co by jí bylo šité na míru. Problémy můžete pociťovat také v náročných stoupáních s rozbitým povrchem. Další nevýhodou devětadvacítkových kol je jejich větší hmotnost. Podle našich zkušeností lze říci, že vyšší cyklisté přechod na větší kolo zvládají výrazně lépe než cyklisté a především cyklistky menších postav. Doporučit vám tedy můžeme jedině to, abyste si „devětadvacítku“ v případě, že se nad jejím pořízením zamýšlíte, vyzkoušeli. 

27,5" vs. 26"

  • Lepší stabilita
  • Lepší průchodnost terénem
  • Nižší valivý odpor
  • Lepší trakční vlastnosti – lepší přenos síly a výhodnější rozložení hmotnosti

29" vs. 26"

  • lepší trakce
  • snazší udržení rychlosti
  • lépe se převalují přes nerovnosti
Posunout nahoru Posunout nahoru