AUTHOR BIKE CENTRUM SEDLÁČEK Vám představuje jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství značky Author. Dále nabízíme veškerý sortiment značek Cateye, RST, Panaracer, atd. Tento sortiment naleznete nejen v našem e-shopu, ale také v naší kamenné prodejně v Příbrami, kde se Vás ujme vyškolený personál a se vším Vám ochotně poradí.

Facebook Author Sedláček
+
?

Zákaznický klub

Hliníkové koloběžky Crussis

13.01.2021

Hliníkové koloběžky CRUSSIS 2021 jsou tu a SKLADEM

Po několika letech vývoje přichází český výrobce Crussis na koloběžkový trh s absolutní novinkou, koloběžkami CRUSSIS Cobra a CRUSSIS ONE Cobra, jejichž hmotnost se bohatě vejde pod osm kilo a cena pod deset tisíc korun.

CRUSSIS COBRA – jednoznačně nejlehčí hliníkové koloběžky 26“/20“ na trhu. Mají extra pevný, přesto pružný a dynamický rám. Unikátní řešení výškově nastavitelného stupátka (nášlapné plochy), které tvoří jeden kompaktní celek se zadní vidlicí. Vybaveny jsou těmi nejlepšími komponenty pro zaručení dokonalého pocitu z jízdy a skvělých jízdních vlastností. Vybírat můžete ze dvou designových provedení – sportovní barevné, ale i decentní jednobarevné verze. „Cobry“ mají sportovní ambice a jsou určeny pro hobby i sportovně nadšené koloběžkáře. Vyražte s nimi na delší výlety po zpevněných cestách, cyklostezkách nebo do lehčího terénu. V žádném případě se ale neztratí ani ve městě!

V Crussis následují současný koloběžkový trend, který volá po nízké hmotnosti koloběžky při zachování optimální tuhosti. Základem koloběžek řady Cobra a ONE Cobra je tedy hliníkový rám

Při řešení hlavové trubky výrobce zvolil kónický tvar, který spolu s optimálně tvarovaným trojúhelníkovým profilem krku zvyšuje pevnost rámu. A o tu jde především. 

Unikátně vyřešili rovněž stupátko, které tvoří jeden celek se zadní vidlicí; vše je vyrobeno z jednoho kusu ohýbaného profilu. Není to jen svébytný designový prvek, ale především konstrukční řešení eliminující u koloběžek typické únavové lomy v místech obvyklého navaření zadní vidlice ke stupátku. Díky dvěma podélným prolisům stupátka je zajištěn optimální grip při použití odpovídající obuvi. Adheze není ani příliš velká, tedy nebrání pohodlnému střídání nohou a zároveň není ani příliš malá, aby podrážka na stupátku klouzala. Přilnavost jsme testovali za všech povětrnostních podmínek a s mnoha druhy obuvi. Pokud by přesto bylo potřeba adhezi zvýšit, je možné dokoupit originální samolepící griptape na bázi jemné korundové drti v podobě dvou samolepících proužků. Ty zajistí dokonalý grip za všech podmínek.

Posunutím stupátka co nejblíže k zadnímu kolu jsme docílili zkrácení zadní vidlice a zvýšili tak pevnost rámu při zachování subtilního vzhledu. Výsledkem je větší poddajnost rámu přispívající k lepší filtraci menších nerovností a eliminace nepříjemného odskakování zadního kola v zatáčkách. Toto řešení umožnilo dále zachování kontinuální šířky stupátka 102 mm po celé jeho délce včetně zadní vidlice, která spolu s 65 mm úzkým zadním nábojem minimalizuje koloběžkáři nenáviděné kopnutí do kotníků při odrazu.

Současně jsme dbali na optimální průjezdnost koloběžky terénem. Z toho důvodu je špička stupátka zvednutá, čímž koloběžka předchází "zapíchnutí" do překážky a případný pád, typicky do obrubníku nebo větší terénní vlny.

Další kritickým bodem u koloběžek je řešení napojení krku koloběžky a stupátka. Pro maximální pevnost a tuhost koloběžky jsme toto místo vyztužili trojúhelníkovou vzpěrou vzadu zvětšující opěrnou plochu krku o stupátko. Tím dochází k zesílení tahu v přední části spoje a zároveň ochraně nejexponovanějšího místa profilu krku před poškozením.

Díky použití dvou patek na zadní vidlici lze u koloběžek Crussis Cobra a Crussis ONE Cobra volit mezi vyšší a nižší polohou stupátka,  a tedy zvolit optimální světlost koloběžky podle terénu, kterým se chystáte jet.  Pro jízdu na hladkém povrchu je ideální zvolit nižší světlou výšku nášlapu (45 mm), neboť při každém odrazu šetříte stojnou nohu. Jak to? Prostě proto, že na ní děláte menší podřep. V terénu by však 45 mm nemuselo stačit, ale 65 mm světlé výšky, na které se koloběžka dostane při zvýšení nášlapu, projede téměř cokoliv. Pokud se tedy chystáte na cesty krosového charakteru, bude se vám možnost dvojího úchytu zadního kola hodit.

Pohodlí jízdy zajišťují pohodlné měkké silikonové gripy, které krásně padnou do dlaně.

A co by to bylo za koloběžku, kdyby nebyla vybavena stojánkem? Ten náš byl vyvinut v ČR speciálně pro naše hliníkové koloběžky Crussis. Jeho patentovaný mechanizmus umožňuje snadné a intuitivní ovládání nohou.

Při volbě barev koloběžek jsme se pokusili vyhovět jak příznivcům sportovního designu tak těm, kteří dávají přednost decentnímu modernímu designu koloběžek. Řada Crussis Cobra je pomocí technologie dvoubarevného lakování laděna právě do sportovních barev, řada ONE Cobra pak zachovává jednobarevný design při zachování stejné barvy rámu a přední vidlice koloběžky.

Co říci závěrem? Že jsme si na úplný konec nechali to nejlepší.

Koloběžky Crussis řady Cobra a ONE Cobra jsou totiž se svou hmotností 7,635 kg nejlehčími koloběžkami s poměrem kol 26“ / 20“ na trhu a jejich cenu jsme dokázali vměstnat pod deset tisíc korun, přesně 9.990 Kč!

 

 

[ zpět ]
Posunout nahoru Posunout nahoru