AUTHOR BIKE CENTRUM SEDLÁČEK Vám představuje jízdní, horská a silniční kola, bike příslušenství značky Author. Dále nabízíme veškerý sortiment značek Cateye, RST, Panaracer, atd. Tento sortiment naleznete nejen v našem e-shopu, ale také v naší kamenné prodejně v Příbrami, kde se Vás ujme vyškolený personál a se vším Vám ochotně poradí.

Facebook Author Sedláček
+
?

Zákaznický klub

Jakou zvolit velikost rámu jízdního kola

27.08.2019

Správna velikost = záruka pohodlí. Jakou tedy zvolit velikost rámu (elektro)kola?

Co je velikost rámu?

Velikostí kola, někdy také výškou rámu, se rozumí vzdálenost mezi středovou osou a koncem sedlové trubky rámu. Velikost udávají výrobci kol nejčastěji v palcích (1 palec = 2,54 cm). Někdy je uváděna v centimetrech, v milimetrech nebo značení S, M, L, XL. Velikosti rámů se mohou nepatrně odlišovat dle značky kola nebo konstrukce rámů. Crossová (trekingová) kola mohou mít rám o 1 až 2 palce větší. 

Určení velikosti rámu podle výšky postavy - PRO DOSPĚLÉ!

Jak na správnou velikost jízdního kola? U volby velikostí můžete vycházet z přiložené orientační tabulky, ale pamatujte si, že velikosti rámů se velmi liší mezi jednotlivými kategoriemi kol i mezi jednotlivými značkami. Nejde proto dát nějaké jednotné přesné doporučení. Často jsou pro daného cyklistu vhodné i dvě velikosti a nestačí zohlednit jen tělesnou výšku. Pokud si nejste jistí správnou velikostí, raději nás kontaktujte a my vám pomůžeme s výběrem správné velikosti u konkrétního modelu kol.

POZOR!!! Velikost dětských kol se značí podle průměru kol v palcích, nikoli podle výšky samotného rámu!

Všechny tabulky jsou pouze orientační, a tak pokud je to možné, přijďte raději k nám na prodejnu. Správná velikost kola totiž není odvislá jen od samotné výšky rámu, ale také od celkové geometrie kola. Rádi Vám dáme vyzkoušet několik modelů kol, poradíme a Vy tak získáte perfektního parťáka na cesty ;)

 

[ zpět ]
Posunout nahoru Posunout nahoru